На Верх

ЯК ЗРОБИТИ ЕКСПЛЕЙНЕР І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ?

Експлейнер (Explainer) - це короткий ролик, який легко і доступно пояснює переваги послуг або товарів, принцип дії або опис послуг. Експлейнери дуже популярні для просування бізнесу в інтернеті через свою доступність та ефективності. Сьогодні експлейнери прийнято робити в стилі "флет" з використанням інфографіки.

Основні правила які допоможуть вам досягнути успіху:

• Краще щоб сценарій написала людина яка вміє це робити. Погодьтесь ви можете, наприклад, пофарбувати волосся вдома, але йдете до досвідченої людини. Саме так потрібно робити зі сценарієм.

• Хороший виразний експлейнер починається зі сценарію. Він визначає хронометраж ролика, легкість сприйняття для глядача і інформативність.

• Чим довше ролик, тим менше шансів, що його додивляться до кінця. Тільки дуже цікава і захоплююча історія може утримати глядача від того, щоб не натиснути кнопку стоп. Середня тривалість перегляду відео в соціальних мережах 2 хвилини. Тому не має сенсу робити його довшим.

• Не починайте анімацію до озвучення. Деякі замовники хочуть спершу зробити анімацію, потім накладати текст диктора. Цього робити не можна. Коли ви почнете озвучувати готовий ролик, ви побачите, що текст ніяк не вкладається під відео. І все доведеться переробити. По суті, збирати ролик заново.

• Дуже важливо підібрати правильно голос диктора. Ви повинні вирішити - для вашого випадку більше підходить жіночий, або чоловічий голос, молодий, або строгий і солідний, емоційний або рівний, дикторський посил. Ні в якому разі не довіряйте озвучку непрофесіоналам.

• Для експлейнеров, використовується фонова музика, яку легко можна підібрати і придбати на стоках. Так що немає потреби залучати композитора і сильно переплачувати.

• Коли макети готові - настає черга анімації. Хороший аніматор не тільки призведе картинки в рух, але і додасть свої "коронні" фішечки, які дуже прикрасять весь ролик. Коли ролик готовий, залишаються останні штрихи. Зведення голосу і звуку, додавання звукових спецефектів, рендеринг та конвертування в потрібні формати. Ролик готовий!

Давайте підсумуємо, з чого ж складається ціна? Ми не будемо розглядати витрати на обслуговування робочих місць (навіть фрілансеру потрібно як мінімум платити за електрику). Основний бюджет експлейнера складається з гонорарів копірайтера, диктора і звукорежисера, дизайнера, аніматора. Окрему роль може грати керівник проекту, або режисер, або адміністратор. Треба ж комусь вести і координувати весь процес роботи над роликом. У нашій практиці, середня вартість експлейнера виходить в районі $ 500 за 1-1,5 хвилинний експлейнер.

Залишити коментар